Czy spożywanie alkoholu wpływa na zaburzenia erekcji?

Wśród wielu czynników odpowiedzialnych za powstawanie impotencji wskazuje się również alkohol. Jego wina może być powiązana z innymi czynnikami, ale samodzielnie także jest w stanie narobić znacznych szkód. Powszechnie wiadomo, że regularne spożywanie alkoholu oddziałuje w sposób niekorzystny na kondycję seksualną. Nawet zdrowy mężczyzna po wypiciu znacznej ilości koktajli czy innych napojów procentowych nie jest w stanie osiągnąć wzwodu, sytuacja jest utrudniona jeszcze bardziej kiedy mowa  impotentach.

Nie jest on również przyjacielem osób, które zmagają się z zaniżonym libido. Należy również zwrócić uwagę, że alkohol jest w stanie wpłynąć w sposób negatywny na psychikę ludzką, czyli panowie mogą mieć obniżony humor, gorsze samopoczucie, a nawet przechodzić depresje. Kiedy sięgnąć po statystyki, ponad 80% przypadków, którzy regularnie sięgają po alkohol nie są w stanie uzyskać naturalnej erekcji kamagra2020, nie trwa ona wystarczająco długo, albo współżycie nie kończy się wytryskiem.  Jest to ściśle związane z tym, że regularne dostarczanie napojów procentowych do organizmu przekłada się na zauważenie zmian w układzie hormonalnym, naczyniowym, a także zmian zanikowych występujących w jądrach oraz wątrobie. To dobry moment, żeby zauważyć, iż zaburzenia erekcji spotkają prędzej czy później każdego alkoholika.

W pierwszej kolejności skutki uboczne choroby będą widoczne, kiedy mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, a jeszcze trochę później nawet na trzeźwo. Etanol także nie pozostaje bez znaczenia, przypomnijmy, że stanowi on niezbędny składnik alkoholu. Wpływa na (oczywiście w negatywny sposób) na jakość oraz czas wzwodu. Jest on ściśle związany z rozszerzaniem się naczynek krwionośnych, dzięki czemu krew nie ma odpowiednio dużo miejsca, aby dostać się do ciał jamistych prącia. Nie oznacza to, że nie dopływa ona wcale, jednakże dostarczone ilości nie są wystarczające do uzyskania satysfakcjonującej erekcji i współżycia.